Da se nešto sprema iz redova ABT-a dokazuju i novi RS modeli koji su kod poznatog tunera dobili svoj tretman.
Audi RS 7 od sad će “uživati” u blagodatima 22-inčnog kompleta kotača, a upravo njih ABT naziva prvim zračnim naplatcima na svijetu. Cijena za jedan set ovakvih kotača iznosi vrtoglavih 11.690 eura.
Ne znamo da li je RS 7 obojen u jednu od Audijevih maštovitih mat boja (koja košta,usput, 5.800 eura u Njemačkoj) ili je riječ ABT foliji, ali znamo da izgleda fantastično. Ako se zbog gromoglasnog zvuka iz auspuha nećete okrenuti za ovim autom, onda ćete svakako to učiniti zbog njegove boje.
Za one koji misle kako 4,0 litreni twin-turbo V8 motor sa 600 KS i 800 Nm okretnog momenta nije dovoljno snažan, ABT ni ovdje ne razočarava. Uz pomoć stručnjaka, ovaj motor razvija čak 690 KS te kamionskih 880 Nm okretnog momenta.
Model RS Q8, najsnažniji Audijev SUV predstavljen je prije manje od 2 mjeseca na salonu automobila u Los Angelesu, a sada je došao red na dorađivanje od strane dobro poznate njemačke tuning kuće ABT.
Očekivano, snaga 4,0-litrenog twin-turbo V8 motora koji ima mnogo potencijala povećana je sa serijskih 600 KS uz 800 Nm okretnog momenta na 700 KS i 880 Nm okretnog momenta.
I dok je RS Q8 već dobio naziv „baby Lamborghini Urus” (zbog činjenice da su postavljeni na istu platformu te činjenice kako Lamborghini koristi isti motor, ali s određenim izmjenama), zanimljivo je da nakon dorada u ABT-u RS Q8 broji 50 KS više od talijanskog „brata”!
Iako brojke još nisu objavljene, sigurno je da će sprint do stotke sada trajati manje od 3,8 sekunde koliko treba serijskoj izvedbi. Maksimalna brzina uz Dynamic paket iznosi 305 km/h, što je impresivno za SUV poput ovog.
Od vizualnih dorada zasad se nude samo masivni 23-inčni ABT naplaci, no iz kompanije ističu kako će uskoro ponuditi i ostale komponente za još agresivniji izgled.
Isto vrijedi i za novi RS6 za koji se sada nudi „Stage 1” tuning uz koji snaga raste na iste brojke kao i kod RS Q8, što je očekivano budući da ispod poklopca imaju – iste motore.
I za RS6 se zasad nude novi aluminijski naplaci (moramo priznati kako izgleda odlično u kombinaciji crna-crna).
Mnogi (uključujući i nas) s nestrpljenjem čekaju vizualne dodatke koji bi ove monstrume mogli pretvoriti u još upečatljiviju pojavu na cesti…